Venkovní žaluzie vs. předokenní rolety – jak vybrat správné řešení?

V segmentu stínicí techniky každým rokem roste obliba venkovních řešení. Důvodem je zejména několika násobně vyšší účinnost ve srovnání s vnitřními variantami žalužií či rolet. Jak se ovšem správně zorientovat ovšem v okamžikuc, kdy zvažuje pořízení venkovních žaluzií, nebo předokenních rolet?

Přinášíme několik základních rad.

Dokonalé zatemění interiéru

Jedním z důvodů, proč si člověk pořizuje stínicí techniku, je co největší odclonění venkovního světla. V takovém případě se vyplatí poohlédnout se po předokenních roletách, které díky své konstrukci zajistí dokonalé zatemnění interiéru. Ani v pravé poledne tak člověk nepozná, že vůbec svítí slunce. Pokud tedy toužíte po dokonalém zatemění interiéru, jsou pro vás správnou volbou předokenní rolety.
Více o předokenních roletách zjistíte zde.

Regulace světla v obývacích místnostech 

Zároveň však může existovat řada případů, kdy si člověk chce množství slunečního svitu, který proniká do místnosti, regulovat. „Právě variabilita natočení lamel je jednou z hlavních devíz venkovních žaluzií. I při úplném zatažení navíc do interiéru pouštějí určité množství světla. Zároveň nicméně platí, že díky jejich umístění v exteriéru dokážou zadržet až 96 % sluneční energie. Pokud tedy chcete i po zatažení mít v místosti určité množství světla, jsou pro vás správnou volbou venkovní žaluzie.
Více o venkovních žaluziích zjistíte zde.

Eliminace rušivých zvuků z okolí 

Zejména u starších domů a bytů v blízkosti silnic se uživatelé setkávají s nepříjemným jevem, kdy je kvůli špatné zvukové izolaci oken ruší projíždějící auta. Velmi podobná situace pak může nastat i v rušných centrech měst, kde se v nočních hodinách pohybuje množství lidí. Tento problém mohou přitom vyřešit předokenní rolety, které díky své konstrukci snižují hladinu hluku až o 16 dB.
Více o předokenních roletách zjistíte zde.

Odrazení zlodějů díky automatizaci

Jak ochránit domov při odjezdu na dovolenou před zloději? Jedním z řešení může být například automatizace stínicí techniky, která se pohybuje i v případě, že se člověk nenachází v domácnosti. Potenciálního zloděj tak prakticky nenapadne, že je domácnost aktuálně neobývaná. Stínění může buď reagovat na povětrnostní podmínky nebo jen plnit předem naprogramované příkazy. Více variabilní jsou v tomto směru venkovní žaluzie, které umožňují i pouhé naklápění lamel.
Více o venkovních žaluziích zjistíte zde.

Stabilní teplota v domácnosti po celý rok 

Pokud mají okna špatnou zvukovou izolaci, je téměř jisté, že se u nich vyskytne problém i s izolací tepelnou. Právě úniky tepla přitom mohou pomoci alespoň částečně řešit opět předokenní rolety. „Výhoda plyne opět z jejich konstrukce, kdy nejen že nepustí dovnitř nadměrný hluk z okolí a sluneční světlo v létě, ale také pomáhají zadržet teplo v interiéru.
Více o předokenních roletách zjistíte zde. 

 


Zimní zahrady s posuvnými stěnami

V současné době se jedná o nejpoptávanější řešení zímních zahrad.

Zimní zahrada s posuvnými stěnami - Celoskleněná posuvná stěna VG 17

Vážení zákazníci, představujeme vám novinku na českém trhu a to zimní zahradu s posuvnými stěnami. Díky této jedinečné kombinaci máte nekonečné možnosti využití vaší zimní zahrady.

Rozšiřte svůj obytný prostor o tuto jedinečnou zimní zahradu, která propůjčí vašemu domu nevšední charakter. Dopřejte si požitek z prosvětlených prostorů, které vám poskytnou ochranu před deštěm, větrem a zimou.

Zvolte správný systém, který vás ochrání před větrem a nepříznivým počasím. Ať už posuvný, nebo skládací systém, oba zvýší využitelnost vašeho zastřešení.

ZOBRAZIT VÍCE INFORMACÍ

Kde nás najdete