HZB spol. s.r.o.

Pražská 136, 642 00 Brno - Bosonohy

Tel.: +420 541 245 799

Mob.: (+420) 775 945 921

Objevte přednosti střešních oken z plastu

Nedělejte si starosti s údržbou dřevěných rámů! Vyzkoušejte plastová okna Roto, která nabízejí uživatelům celou řadu výhod. Zajisté oceníte mimořádné tepelně-technické vlastnosti a snadnou údržbu oken.

Díky vícekomorovému profilu z PVC totiž mají střešní okna RotoQ K jedinečné tepelně-technické parametry. Díky nim si můžete být jisti, že bude vaše nové střešní okno perfektně těsnit, nebude do něj zatékat a zároveň vás bude chránit před hlukem zvenčí. Pořídit si střešní okno z plastu je výhodné také v jeho snadné údržbě. Dřevěná okna je potřeba pravidelně natírat a ošetřovat, oproti tomu plastová střešní okna jsou téměř bezúdržbová.

Střešní okna RotoQ K mají mimořádně skvělé hodnoty součinitele prostupu tepla celého okna. Jedná se o hodnotu Uw = 1,1 W/m2K již při zasklení ve třech variantách s dvojsklem s Ug = 1,0 W/m2K pro použití v nízkoenergetických stavbách. V případě zasklení trojsklem se ve všech jeho variantách nabízí hodnoty umožňující použití u pasivních domů – od Uw = 0,90 W/m2K při zasklení 3C, přes Uw = 0,78 W/m2K při zasklení 3A až po Uw = 0,77 W/m2K při zasklení 3P. Ve všech těchto případech se ukazuje výhoda použití PVC vícekomorových profilů oproti plnému dřevěnému profilu křídla a rámu.

V neposlední řadě vykazují střešní okna RotoQ K lepší útlum hluku než dřevěný plný profil. Dvojskla zajišťují útlum hluku 33 a 37 dB, u trojskel je to útlum dokonce 38 a 44 dB. Střešní okna RotoQ K jsou proto vhodné i pro domy, které stojí u frekventovaných cest, dálnic, v centru měst, u hřišť apod.
Zpět