Výměna skel

Vylepšíme Vaše okna na lepší tepelné a zvukové parametry.

VŠE BEZ BOURÁNÍ, RYCHLE A LEVNĚ!

Nová skla jsou i protisluneční a protihluková.

Český patent, český výrobce, zcela unikátní vlastnosti, 5 roků záruka.

Stovky spokojených zákazníků už vylepšilo svá okna na lepší vlastnosti.

U plastových oken trvá výměna zasklení asi 15min. Bez nepořádku, bez bourání, bez prachu. U hliníkových a dřevěných také, jen to zabere trochu déle.
Vždy se promaže kování, obnoví těsnost, takže okno funguje jako nové a izoluje dokonce lépe než s trojsklem a to díky speciálnímu hybridnímu zasklení s fólií napnutou uprostřed komory.
Tloušťka je stejná, jako původní dvojsklo, ale vyrábí se větší a zapouští se hlouběji do rámu, čímž vylepšuje celé okno.

Vlastnosti a výhody hybridních zasklení INTERM:

Povrch SKYmirror na venkovním skle

Venkovní povrch SKYmirror zabraňuje sálání skla do studené oblohy i do okolí.  Díky tomu je venkovní sklo mnohem teplejší (až o 7°C) a od něj i to vnitřní.

puvodni-zaskleni   bezne-trojsklo    nove-zaskleni 

Teplejší sklo se nerosí. Odstraňuje navíc i pocit chladu od oken. Ale hlavně do něj proniká mnohem méně tepla, než do studeného. Díky vrstvě SKYmirror má hybridní dvojsklo lepší izolační vlastnosti, než moderní trojsklo bez ní.

Na termosnímku je původní dvojsklo a napravo nové dvojsklo s folií a povrchem SKYmirror:

termosnimek 

 

Výrazně zvětšený hlukový útlum

Folie napnutá uprostřed komory nejen zlepšuje izolační účinek, ale také významně tlumí přenos akustických vibrací mezi skly. Proto mají hybridní skla s folií citelně větší hlukový útlum než dvojskla nebo trojskla.

tabulka 

tabulka-skla 

Další vlivy (akustiku je třeba řešit komplexně, pouze výměna skla nemusí vždy splnit očekávání):

  • Špatně těsnící rámy (seřizujeme při přesklení).
  • Praskliny v omítce okolo rámu (při montáži oken pouze na turbošrouby to bývá po čase běžný jev. Proto opravujeme i připojovací spáru).
  • Z hlediska akustiky nevhodná montáž okna do izolace (polystyren = hlukový most. Řešíme v rámci možností dle zjištěného stavu).

 

Reflexní sklo jako ochrana před letním přehříváním

Sluneční paprsky, ohřívají skrz okna předměty v místnosti a od nich se prohřívá i vzduch. Proto také vnitřní stínění jako ochrana před teplem moc dobře nefunguje.

Nové zasklení s REFLEXNÍ venkovní sklovinou odráží sluneční teplo již na první vrstvě, tedy ještě dříve, než do izolačního skla vůbec pronikne. 

Výsledkem je o 5 až 6°C nižší teplota v místnosti.

U střešních oken dopadají paprsky na sklo téměř kolmo a obyčejnými skly prostupuje většina tepla do interiéru. Vnitřní stínění topí, venkovní je příliš drahé nebo špatně realizovatelné. Výměna skel za reflexní je v těchto případech velice účinná.

 

Prodloužení životnosti oken díky dvojsklům s folií

V trojskle se sluneční tepelné záření akumuluje v prostředním skle, které se nemá jak ochladit a ohřívá se až na 60°C. Od něj se pak ohřívá i plyn, který zvětšuje svůj objem, čímž více namáhá těsnění izolačního skla a zkracuje jeho životnost.

Zasklení v létě sálá cca. 40°C teplým povrchem do interiéru  =>

prodlouzeni-zivotnosti-skel1    prodlouzeni-zivotnosti-skel2 

Fólie mezi skly se při oslunění neohřívá (má při tl. 50μm téměř nulovou tepelnou kapacitu) a proto dvojskla s fólií v létě netopí. Při výrobě se navíc dělá do fólie malá dírka, aby byl tlak v obou komorách vyrovnaný. Zasklení je pak namáháno mnohem méně než u trojskel a skla s fólií mají delší životnost bez úniku plynu.
Díky nižšímu zahřátí se skla s folií tolik neroztahují a nenamáhají tak ani rámy oken, takže okna jako celek mají delší životnost.

Součástí výměny skel je vždy seřízení rámů a v případě potřeby i výměna těsnění, aby okna těsnila jako nová.

Dvojsklo s folií je o 1/3 lehčí než trojsklo. Podstatně méně namáhá panty i kování, které není třeba ta často dotahovat.

Takto lze prodloužit životnost oken o dalších 20 let.

Přehled technických parametrů nového zasklení:

prodlouzeni-zivotnosti-skel3

* "Reálné Ug" je prostup tepla sklem stanovený dle ISO 9869. Tato norma vyhodnocuje chování skel v reálných podmínkách a používá se v celém světě mimo Evropu. V Evropě se ještě používá norma EN 673, která studené sálání noční oblohy nezohledňuje a proto vycházejí hodnoty u skel se SkyMirror dle této normy horší než jsou ve skutečnosti.

** U většiny plastových rámů lze vyměnit vnější gumové těsnění skel za tenčí, silikonové. Nové sklo pak může být tlustší než to původní. Širší komory zlepšují izolační účinek, akustický útlum a také dovolují využít lepená skla (bezpečnostní / akustická) se zachováním všech výhod. 

U dřevěných eurooken lze zasklívací lišty zúžit o 10 až 12mm, tedy získat až +6mm pro každou komoru a tím docílit tepelně i akusticky ještě lepšího izolačního účinku.  

Původní dvojsklo, tloušťka 24mm, zasklené v plastovém rámu:

puvodni-dvojsklo 

Dvojsklo s folií, tloušťka 29mm s vyměněným venkovním těsněním nebo 31 mm s vyměněnými oběma těsněními (na fotce jsou vyměněné obě):

nove-dvojsklo 

Vážení zákazníci, jsme zde pro vás:

Obchodní oddělení:  
email: schildova@hzb.cz
Tel.: +420 541 245 799

Nebo nám pošlete vyplněný formulář, po jeho obdržení vám odpovíme co nejdříve.

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich realizacích.

Zimní zahrada pro mladou rodinu

Mladá rodina z Brna, si přála doplnit dům o zimní zahradu, která bude vyhovovat jejich požadavkům.

Základní požadavek zněl - chceme světlý, praktický a bezúdržbový prostor.

Toto jsme jim splnily.

A zimní zahradu jsme doplnili o stínění HRV08-ZIP, jedná se o verandu, více informací zde.

Recenze 1

Realizace venkovních žaluzií

Dobrý den pane Bárto,

na doporučení kamaráda, který si od Vaší firmy nechal dodat a namontovat vnější žaluzie jsem i já s tímto požadavkem oslovil Vaši firmu.

Žaluzie již máme nainstalované a plně funkční. Věřím, že jejich hlavní přínos oceníme hlavně v létě.

Co bych ale rád, tak pochválil přístup pana Hudce, který komunikoval, ochotně odpovídal na mé dotazy...

Dále bych taky chtěl pochválit Vaše montéry, kteří žaluzie instalovali. I oni odvedli skvělou práci.

V dnešní době, materiálního přebytku je právě přístup lidí to nejdůležitější, co odděluje dobrou firmu od průměrné firmy.

Přístup Vašich lidí dokazuje, že jste dobrá firma. Jsem rád, že jsem dal na doporučení a oslovil právě Vás.

S pozdravem

Jiří Mrázek

Recenze 2

Realizace zimní zahrady

Dobrý den pane Bárto,
chtěli jsme vám napsat, že naše zimní zahrada je hotová. Jsme moc spokojeni s montáží i přístupem Vašich techniků. Děkujeme za dobře odvědenou práci.

S pozdravem manželé Poláškovi

Recenze 3