Zimní zahrady Zenyd

Venkovní volnost přenesená domů, to jsou zimní zahrady Zenyd

Oáza luxusu a klidu: to je Vaše představa bydlení. Se systémem Zenyd si stále vytváříte ideální prostředí bez ohledu na počasí. Tyto elektricky posuvné střechy kombinují materiál vysoké kvality a inovační technologie v úžasně atraktivním designu. Jediným dotykem na dálkové ovládání si můžete užívat nadechnutí čerstvého vzduchu z pohodlí svého křesla nebo přeměnit svůj domov na ideální místo pro všechnu Vaši zábavu.
Zenyd není náhodné jméno. Systém splňuje nejvyšší normy kvality, je jedinečným řešením pro přenesení venkovní volnosti domů. Exkluzivní, elegantní a efektivní: Zenyd je vrcholem v nabídce posuvných střech.

Co více Zenyd kombinuje: nejmodernější technologické umění s maximální flexibilitou. Škála velikostí a barev Vám nabízí nejširší možnost výběru.

Zimní zahrady Zenyd - Zahradní pokoj

Časy, kdy rozšíření domu bylo možné jednoduchými prosklenými zimními zahradami nebo oslavovanými skleníky, jsou za skutečně za námi. Se systémem Zenyd nyní můžete kombinovat útulnost Vašeho domova s jedinečnou venkovní atmosférou. Toto řešení posuvnou střechou Vám dá rozměr prostoru navíc a přidá osobní dotyk a vzhled Vašemu domovu. Náš design je tvořen tak, aby odpovídal Vašim požadavkům. Nabídka tvarů a povrchových úprav je téměř nekonečná. Samozřejmě Zenyd splňuje všechny Evropské normy na energetickou náročnost budov (EPB normy).

Rozšíření hotelů, restaurací, kaváren zimní zahradou Zenyd

Rádi nabízíte Vašim zákazníkům dokonalý zážitek. A jste přesvědčeni, že se pohostinnost má odrážet v interiéru, který je líbivý a přesto nevtíravý a funkční. Zenyd poskytuje přesně ty správné ingredience k uspokojení Vašich chutí v designu. Navíc můžete s tímto systémem elektricky posuvné střechy jednoduše přizpůsobit Váš podnik současným změnám v zákonech o kouření.
 
Zimni-zahrada-Zenyd  

Uzavření bazénů systémem Zenyd

Bazény poskytují skvělé prostředí pro okamžitou relaxaci: osvěžující koupání v bazénu pod širým nebem v horkých letních dnech nebo povzbuzující plavání pod střechou chráněné před chladem uprostřed zimy. Opláštění systémem Zenyd poskytuje Vašemu krytému bazénu něco navíc jeho plnou integrací do Vaší zahrady bez ohledu na roční období. Tímto Zenyd nabízí jedinečnou přidanou hodnotu pro optimální požitek z Vašeho bazénu.

Souvislé stropní světlíky

Nalezení správné rovnováhy osvětlení ve Vaší domácnosti je důležitým úkolem, protože ideální přírodní světlo je jak funkční tak inspirující. Souvislé stropní světlíky Zenyd Vám umožní přenést volnost přírody dovnitř a vyzvednout Váš domácí interiér na vyšší úroveň jeho prosvětlením a vytvořením pocitu prostoru. Bez ohledu na orientaci Vašeho domu, stropní světlíky Zenyd vždy rozzáří Váš den.

Kotvení do stěny
Propracovaný a izolovaný dvoudílný stěnový profil.

Ovládací systém
Skrytý a plně integrovaný ovládací systém s dálkově ovládaným trubkovým motorem.

Pohyblivé panely
Posuvné střešní panely jsou vybaveny kartáčky se středovou folií, pojezdovými a vodícími vozíky a EPDM těsněním. Úplná vzduchotěsnost a vodotěsnost jsou zaručeny speciálně navrženým bajonetovým zámkem mezi posuvnými panely. 

Výplň panelů může být:

  • Polykarbonát tloušťky 32mm (Ug=1,1W/m2K).
  • Kvalitní bezpečnostní izolační dvojsklo 32mm (Ug=0,7-1,1W/m2K).
  • Sendvičové panely, 32mm (Ug=0,9W/m2K).

Pevné panely
Pevné panely mají stejné základní vlastnosti jako pohyblivé díly. Při otevření střechy jsou pohyblivé panely zasunuty pod pevné tak, aby bylo zajištěno stálé odvětrání mezi všemi díly.

Hliníková samonosná konstrukce
Obsahuje vestavěný ovládací systém pro posuv střešních dílů. Šířka střešních nosníků je 135mm. Vnitřní strana nosníku je opatřena odolným plastovým krytem v barvě hliníkové konstrukce.

Barvy
Fasáda domu je vizitkou jeho obyvatele. Cílem je vždy spojení barvy a konstrukce v sourodý architektonický koncept. Škála našich profilů je dostupná v různých barvách vždy ve třech provedeních (matu, lesku a struktuře). ZENYD Vám nabízí výjimečně široký výběr.

Rozměry
ZENYD je výjimečně přizpůsobivý při volbě rozměrů. Nemá žádné standardní rozměry pro maximální přizpůsobivost Vašim požadavkům.

Spád posuvné střechy: min. 7° - max. 38°
Rozteč mezi střešními nosníky: min. 650mm – max. 1280mm
Hloubka posuvné střechy: min. 1400mm – max. 7500mm

Řezy
Izolační vlastnosti:

  • Optimální izolační vlastnosti zajišťuje tato kombinace:
  • Průběžně izolované profily
  • Venkovní kapotáž zasklívacích lišt včetně přerušeného tepelného mostu
  • Vysoce výkonným zasklením nebo panelem

Sklo

 

Polykarbonát

Ug Váš (BASIC) Váš (HSI)   Nahoru Váš (BASIC) Váš (HSI)
0,7 1,93 1,64   1.1 1,84 1,60
0,8 2,00 1,71   1.2 1,91 1,68
0,9 2,07 1,78   1.3 1,99 1,75
1.0 2,15 1,85   1.4 2,06 1,82
1.1  2,22 1,92   1.5 2,14 1,90
             
Hodnoty pro klouzání 4500 mm x 3500 mm (šířka x výška) s 5 posuvnými tratí - sklo
s Ψg = 0,08W / mK
  Hodnoty pro klouzání 4500 mm x 3500 mm (šířka x výška) se čtyřmi posuvnými tratí

 

Dispoziční nákres zimní zahrady Zenyd

Nakres_Zenyd  
 

 

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich realizacích.

Zimní zahrada pro mladou rodinu

Mladá rodina z Brna, si přála doplnit dům o zimní zahradu, která bude vyhovovat jejich požadavkům.

Základní požadavek zněl - chceme světlý, praktický a bezúdržbový prostor.

Toto jsme jim splnily.

A zimní zahradu jsme doplnili o stínění HRV08-ZIP, jedná se o verandu, více informací zde.

Recenze 1

Realizace venkovních žaluzií

Dobrý den pane Bárto,

na doporučení kamaráda, který si od Vaší firmy nechal dodat a namontovat vnější žaluzie jsem i já s tímto požadavkem oslovil Vaši firmu.

Žaluzie již máme nainstalované a plně funkční. Věřím, že jejich hlavní přínos oceníme hlavně v létě.

Co bych ale rád, tak pochválil přístup pana Hudce, který komunikoval, ochotně odpovídal na mé dotazy...

Dále bych taky chtěl pochválit Vaše montéry, kteří žaluzie instalovali. I oni odvedli skvělou práci.

V dnešní době, materiálního přebytku je právě přístup lidí to nejdůležitější, co odděluje dobrou firmu od průměrné firmy.

Přístup Vašich lidí dokazuje, že jste dobrá firma. Jsem rád, že jsem dal na doporučení a oslovil právě Vás.

S pozdravem

Jiří Mrázek

Recenze 2

Realizace zimní zahrady

Dobrý den pane Bárto,
chtěli jsme vám napsat, že naše zimní zahrada je hotová. Jsme moc spokojeni s montáží i přístupem Vašich techniků. Děkujeme za dobře odvědenou práci.

S pozdravem manželé Poláškovi

Recenze 3