Vybíráme venkovní žaluzie.

Při výběru venkovních žaluzií je potřeba zvolit také správný tvar lamely. Venkovní žaluzie mívají nejčastěji lamely typu C, Z nebo S. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Žaluzie s lamelami ve tvaru C (C‑80 nebo C‑60) jsou klasické žaluzie, u kterých lze lamely naklápět libovolně na obě strany. Jejich předností je také cenová dostupnost. Nevýhodou je fakt, že jejich tvar neumožňuje dokonalé zatemnění, takže ve sklopené poloze nevytváří takovou tmu jako žaluzie Z nebo S. Pro někoho to ale zase naopak může být výhodou.

Venkovní žaluzie C-80

Venkovní žaluzie C-80 jsou oblíbené díky střední šířce lamel a možnosti zastínění velkých oken. Lamely jsou široké 80 mm a díky zahnutí do tvaru písmene C můžete natáčet žaluzie do obou stran. Samozřejmě bez obav z jejich poškození. V možnosti přetáčení se tak podobají vnitřním žaluziím.

Hlavní výhodou předokenní žaluzie C-80 a také její užší varianty C-60 je možnost natáčení lamel do obou stran. Boční lišty fixují žaluzie ve správné poloze a předcházejí tak jejich poškození. Barvu lamel můžete vybírat z 25 odstínů.
Maximální šířka a výška žaluzie je 5 m a zastíní plochu o velikosti až 20 m².

Venkovní žaluzie C-60

Venkovní žaluzie C-60 představují ideální volbu pro stínění interiéru i regulaci světla menších ploch. Lamely jsou široké 60 mm a díky prohnutí do tvaru písmene C je můžete natáčet bez problému oběma směry. V možnosti přetáčení se tak podobají vnitřním žaluziím.

S venkovními žaluziemi C-60 lze stínit a větrat zároveň. Lamely se zahnutými okraji jsou vysoce stabilní. Žaluzie C-60 má díky vyššímu počtu lamel větší nábal (svazek stažených lamel) než žaluzie C-80. Výhodou užších lamel je možnost montáže i do míst s menší hloubkou stavebního otvoru. Na výběr z 5 barev lamel.
Maximální šířka a výška žaluzie je 5 m a zastíní plochu o velikosti až 20 m².

Oproti tomu žaluzie s lamelami ve tvaru Z a S (S‑90, Z‑90 nebo Z‑70) mají důmyslný tvar, díky kterému do sebe lamely přesně zapadají a po zatemnění zajišťují v místnosti větší tmu než žaluzie C. Tento typ lamel také mívá na okrajích gumové těsnění, čímž je zajištěn také jejich tichý pohyb.

Venkovní žaluzie Z-90 Noval

Prvotřídním produktem na trhu exteriérového stínění je venkovní žaluzie Z-90 Noval. Jednotlivé lamely jsou široké 90 mm a mají tvar písmene Z. Spodní strana lamel je opatřena plastovým těsněním pro lepší a tišší dovření.  

Venkovní žaluzie Z-90 Noval patří k technologicky nejdokonalejším typům v kategorii předokenních žaluzií a zajišťují vysoký komfort bydlení. Jejich předností je moderní vzhled, vylepšené doklopení lamel i menší nábal ve vytaženém stavu. Dostupné jsou ve 25 základních barvách.
Maximální šířka a výška žaluzie je 5 m a zastíní plochu o velikosti až 20 m².

Venkovní žaluzie Z-70

Venkovní žaluzie Z-70 je ideální volbou pro všechny, kteří upřednostňují jemnější vzhled. Jednotlivé lamely jsou široké 70 mm. Stejně jako žaluzie Z-90 Noval mají lamely ve tvaru písmene Z, které úplně zaklapnou a zajišťují dokonalý stín v interiéru. Pro lepší a tišší dovření jsou lamely opatřené plastovým těsněním.

Venkovní žaluzie Z-70 poskytují perfektní stín ve štíhlejším provedení lamel. Vysoce stabilní lamely a jejich unikátní tvar s vloženým těsněním zajišťují úplné dovření žaluzie. Barvu lamel můžete vybírat z 10 odstínů.
Maximální šířka a výška žaluzie je 5 m a zastíní plochu o velikosti až 20 m².

Venkovní žaluzie tedy nejsou všechny stejné a při vybírání nezapomeňte určitě zhodnotit jejich tvar. Jedině tak budete se svými žaluziemi zcela spokojeni. V případě zájmu o venkovní žaluzie nás kontaktujte, máme s instalací žaluzií bohaté zkušenosti a zajistíme vám rychlé a spolehlivé služby.

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich realizacích.

Zimní zahrada pro mladou rodinu

Mladá rodina z Brna, si přála doplnit dům o zimní zahradu, která bude vyhovovat jejich požadavkům.

Základní požadavek zněl - chceme světlý, praktický a bezúdržbový prostor.

Toto jsme jim splnily.

A zimní zahradu jsme doplnili o stínění HRV08-ZIP, jedná se o verandu, více informací zde.

Recenze 1

Realizace venkovních žaluzií

Dobrý den pane Bárto,

na doporučení kamaráda, který si od Vaší firmy nechal dodat a namontovat vnější žaluzie jsem i já s tímto požadavkem oslovil Vaši firmu.

Žaluzie již máme nainstalované a plně funkční. Věřím, že jejich hlavní přínos oceníme hlavně v létě.

Co bych ale rád, tak pochválil přístup pana Hudce, který komunikoval, ochotně odpovídal na mé dotazy...

Dále bych taky chtěl pochválit Vaše montéry, kteří žaluzie instalovali. I oni odvedli skvělou práci.

V dnešní době, materiálního přebytku je právě přístup lidí to nejdůležitější, co odděluje dobrou firmu od průměrné firmy.

Přístup Vašich lidí dokazuje, že jste dobrá firma. Jsem rád, že jsem dal na doporučení a oslovil právě Vás.

S pozdravem

Jiří Mrázek

Recenze 2

Realizace zimní zahrady

Dobrý den pane Bárto,
chtěli jsme vám napsat, že naše zimní zahrada je hotová. Jsme moc spokojeni s montáží i přístupem Vašich techniků. Děkujeme za dobře odvědenou práci.

S pozdravem manželé Poláškovi

Recenze 3