Jak správně ošetřit venkovní markýzu po zimě?

Ošetření venkovní markýzy po zimě je důležité pro zachování jejího stavu a prodloužení její životnosti.

Zde je několik kroků, které můžete provést:

Čištění: Odstraněte prach, nečistoty a zbytky listí z markýzy. Použijte měkký kartáč nebo hadřík namočený v mírném mýdlovém roztoku a jemně očistěte markýzu. Dbejte na to, aby byla markýza úplně suchá před zatažením.

Kontrola švů a materiálu: Zkontrolujte švy a materiál markýzy na případné trhlinky, odřeniny nebo jiné poškození. Pokud objevíte nějaké problémy, opravte je, než začnete markýzu používat.

Ochrana proti plísním a houbám: Pokud je markýza skladištěna na místě, kde hrozí vlhkost a plísně, můžete zvážit použití speciálních postřiků nebo impregnací, které zabrání růstu plísní a houb na materiálu.

Mazání mechanismů: Pokud má markýza mechanismus na otevírání a zavírání, můžete provést mazání kloubů a spojů, aby se zajistilo plynulé fungování.

Konzervace tkaniny: Existují speciální prostředky na konzervaci tkanin, které mohou pomoci prodloužit životnost markýzy a chránit ji proti UV záření a dalším vnějším vlivům.

Pravidelná údržba během sezóny: Aby se markýza udržela v dobrém stavu, je důležité pravidelně ji čistit od prachu a nečistot, a to i během sezóny používání.

Dbejte na to, abyste následovali pokyny od výrobce markýzy, protože různé materiály a typy markýz mohou vyžadovat různé úrovně údržby.

Veškeré markýzy z naší nabídky naleznete zde:

Kazetové markýzy

Hledáte markýzu s opravdu dlouhou životností? Kazetové markýzy Climax zdobí fasádu domu a zároveň schovají svinutou látku i ramena markýzy do designového boxu. Tím pádem zůstane látka markýzy bezpečně chráněná před deštěm a větrem. Oproti klasickým otevřeným markýzám totiž dokážou kazetové markýzy spolehlivě ochránit látku před poškozením. Právě proto se řadí kazetové markýzy mezi nejoblíbenější způsob zastínění teras a venkovních posezení.

Otevřené markýzy

Pro praktické zastínění teras rodinných domů, restaurací nebo obchodů jsou jako stvořené otevřené markýzy Climax, které se řadí k nejčastěji používanému typu markýz. Otevřené markýzy mají látku navinutou na hřídeli, která může být chráněna stříškou. Výsuv markýzy zajišťují kloubová ramena.

Boční markýzy

Jak si ještě více zkomfortnit posezení na terase? Boční markýzy Climax vás během relaxování na terase ochrání před nežádoucím bočním větrem, nízkým podvečerním sluncem nebo zvědavými pohledy sousedů. Boční markýzy se skládají z venkovních látkových clon, které jsou kotveny do fasády domu. Jejich ovládání je ruční pomocí madla. Při vytažení se upevní na protější stěnu nebo do speciálního stojanu.

Bocni-markyza-sida

Podívejte se, co říkají zakazníci o našich realizacích.

Zimní zahrada pro mladou rodinu

Mladá rodina z Brna, si přála doplnit dům o zimní zahradu, která bude vyhovovat jejich požadavkům.

Základní požadavek zněl - chceme světlý, praktický a bezúdržbový prostor.

Toto jsme jim splnily.

A zimní zahradu jsme doplnili o stínění HRV08-ZIP, jedná se o verandu, více informací zde.

Recenze 1

Realizace venkovních žaluzií

Dobrý den pane Bárto,

na doporučení kamaráda, který si od Vaší firmy nechal dodat a namontovat vnější žaluzie jsem i já s tímto požadavkem oslovil Vaši firmu.

Žaluzie již máme nainstalované a plně funkční. Věřím, že jejich hlavní přínos oceníme hlavně v létě.

Co bych ale rád, tak pochválil přístup pana Hudce, který komunikoval, ochotně odpovídal na mé dotazy...

Dále bych taky chtěl pochválit Vaše montéry, kteří žaluzie instalovali. I oni odvedli skvělou práci.

V dnešní době, materiálního přebytku je právě přístup lidí to nejdůležitější, co odděluje dobrou firmu od průměrné firmy.

Přístup Vašich lidí dokazuje, že jste dobrá firma. Jsem rád, že jsem dal na doporučení a oslovil právě Vás.

S pozdravem

Jiří Mrázek

Recenze 2

Realizace zimní zahrady

Dobrý den pane Bárto,
chtěli jsme vám napsat, že naše zimní zahrada je hotová. Jsme moc spokojeni s montáží i přístupem Vašich techniků. Děkujeme za dobře odvědenou práci.

S pozdravem manželé Poláškovi

Recenze 3